Midea AC200-17JR 30L Air Cooler
Reference: 10040455 mail
Product Features
  • Power: 200 W
  • 3 Speed Settings
  • Mode: Humidifier
  • Oscillation Function
  • Powerful Motor
  • Max. Capacity: 50L
  • Height: 106 cm
  • Frequency(Hz): 50H
  • 1 Year Warranty
verified_user Supashield warranty
Indicative monthly instalment :
months @ Rs 384 /month*
Quantity
Available for home delivery NEXT DAY *
Share this item
account_circleSend to a friend
  • Power: 200 W
  • 3 Speed Settings
  • Mode: Humidifier
  • Oscillation Function
  • Powerful Motor
  • Max. Capacity: 50L
  • Height: 106 cm
  • Frequency(Hz): 50H
  • 1 Year Warranty
I accept privacy policy rules
keyboard_arrow_right keyboard_arrow_down Product Details
Midea
Data sheet
Power (W)
200
Warranty
1 year
Height (cm)
106
Capacity (L)
50
No of Speed setting
3
Colour
White
keyboard_arrow_right keyboard_arrow_down Store Availability
Goodlands :
On Display
Bagatelle :
On Display
Bell Village :
Phoenix :
On Display + Last 2 in stock
Bel Air :
On Display + In stock
Mahebourg :
Bambous :
Flacq :
On Display + Last 3 in stock
Grand Baie :
Tribeca :
Rose Hill :
On Display + Last 3 in stock
Port Louis :
Curepipe :
Lallmatie :
On Display + Last 4 in stock
Riche Terre :
On Display + Last 4 in stock
Quatre Bornes :
On Display + Last 1 in stock
Riviere Du Rempart :
On Display + Last 1 in stock
Saint Pierre :
On Display + Last 4 in stock
Triolet :
On Display + Last 1 in stock
Rose Belle :
On Display + Last 2 in stock