Ingco CRSLI2108 Cordless reciprocating saw
Reference: 13040854 mail
  • New
Product Features
  • Voltage:20V
  • No Load Speed: 2800 rpm
  • Cutting capacity: Metal:12mm / Wood:210mm
  • Battery & Charger Not Included
  • 1.5 Years Warranty
Indicative monthly instalment :
months @ Rs 116 /month*
Quantity
Available for home delivery NEXT DAY *
Share this item
account_circleSend to a friend
  • Voltage:20V
  • No Load Speed: 2800 rpm
  • 1.5 Years Warranty
I accept privacy policy rules
keyboard_arrow_right keyboard_arrow_down Description
  • 1 Pcs metal saw blade
  • 1 Pcs wood saw blade
  • Packed by color box
keyboard_arrow_right keyboard_arrow_down Product Details
Ingco
Data sheet
Warranty
1.5 years
Cordless
Yes
Max Speed (RPM)
2800
Saw Type
Reciprocating Saw
Colour
Orange
keyboard_arrow_right keyboard_arrow_down Store Availability
Riche Terre :
Last 3 in stock
Bell Village :
Last 2 in stock
Lallmatie :
Last 2 in stock
Curepipe :
On Display + Last 2 in stock
Grand Baie :
On Display + Last 1 in stock
Phoenix :
On Display + Last 2 in stock
Bel Air :
On Display + Last 1 in stock
Flacq :
On Display + Last 1 in stock
Rose Hill :
On Display + Last 2 in stock
Quatre Bornes :
Last 2 in stock
Riviere Du Rempart :
On Display + Last 1 in stock
Chemin Grenier :
On Display + Last 1 in stock
Goodlands :
Last 2 in stock
Saint Pierre :
On Display + Last 1 in stock
Tribeca :
Last 3 in stock